Yüzme Zayıflatırmı?

Hem sağlık hem spor için yüzmenin önemi büyüktür. Günde 20-25 dakika yüzmeniz o günkü spor ihtiyacınızı karşılamış olacaktır. Çoğu kişi sağlık açısından önemini bilir, peki yüzme zayıfla tırmış İşte bu soru bir çok kişinin kafa sındadır. Kilo vermek isteyenler gerçekten yüzerek kilo verilirmi diye merak etmediktedirler. İşte sizlere yüzmenin zayıflamaya nasıl bir etkisi olduğunu bu yazımızda a çıklıyoruz;)

Yüzme özellikle kilo vermek isteyenler için ideal bir spor. Ancak yüzerek zayıflarken dikkat etmeniz gereken bir kaç nokta var. Önce vücudun bazal metabolizm ası için ne kadar kalori alman gerektiğini bilmelisin. Kabaca kişinin kilosu x 22 bu sonucu verir. Daha doğru hesaplama için vücut analizi yapan yerlerde özel tartılar aracılığıyla yaklaşık metabolizma hızınızı öğrenebilirsin. Bundan sonra günlük yediklerinin kaç kalori olduğunu bilmen gerekir. Yiyecek ve içeceklerdenaldığın kalori miktarı bazal metabolizma için gerekli olanın altında kalmamalı.

Düzenli spor yapmayan bir kişinin günlük aktiviteleri için yürüme, oturma, kalkma vb ihtiyaç duyduğu enerji miktarını yaklaşık olarak hesaplamak için ise bazal metabolizmaya gerekli olan enerji miktarına yüzde 20 ekleme ya pılır. Böylece günlük kalori ihtiyacı bulunur. Bu dengede beslenirsen kilo almaz veya vermezsin. Fazladan yapaca??n hareketler zayıflamana neden olur. 1 saatlik yüzme ile 600 kalori harcanır. Haftada üç gün 1 saat yüzdüşünüzü düşünürsek toplamda 1800 kalori harcamış olursunuz. Bu hafta 250 gr verdirir. Eğer 6 gün 1?er saat yüzersen 500 gr zayıflar sın. Farklı sitllerde yüzme daha fazla yarar sağlamanızı sağlar.

Şunlarda ilginizi çekebilir

Bu yazı zayıflama kategorisine gönderilmiş ve , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir