Yüz tipine göre saç kesim modelleri

Saçlarınız sizi en güzel yansıtan ve güzelliğinize güzellik katan yerlerinizden bir tanesi. Onların bakımı kadar kesimleri çok önemlidir. Bir saç kesim modelleri vardır size farklı bir imaj kazandıran. ?deal saç kesimi yüz şekillerine göre çeşitlilik göstermektir. Saçınızı kestirmeden önce yüz şeklinizi göz önünde bulundurma ona göre bir model seçmelisiniz.

1. Yuvarlak yüzler için : Dengeli, yumuşak bir yüz yapısıdır. Ancak yüzünüzün yuvarlakl???ndan şikayetçi iseniz ve görünümünü biraz olsun inceltmek istiyorsanız, saçınızın volümünü yüksek tutacak modelleri tercih etmelisiniz. Böylece saçınız ön planda olacak ve yüzünüzün yuvarlakl??? biraz olsun azalacaktır. Öne doğru kesilmiş tutamlar da yüzünüzü biraz olsun inceltecektir.

2. Kare yüzler için saç kesim modelleri: Kare yüz yapısı da yuvarlak yüz gibi dengelidir; ancak sertlik ön plandadır. Saç kesiminizin yüz şeklinizi değiştirmesini istemiyorsa nız, size en uygun olan model yine kare bir kesimdir. Fakat yüzünüzdeki ifadeyi yumuşatmak istiyorsanız, yuvarlak bir kesim tercih etmelisiniz. Sözgelimi, yuvarlak kesimli bir kahkül ve şakakla rınıza inen saç tutamları yap tırabilirsiniz.

3. Dikdörtgen yüzler için saç kesim modelleri: Eğer yüzünüzün biraz daha kısa görünmesini istiyorsanız, çene kemiğinizi geçmeyecek şekilde bir kesim yap tırmalısınız. şakak kemiğini örtecek şekilde kesilen modellerle, daha dengeli ve uyumlu görünen saçlara sahip olabilirsiniz.

4. Enine dikdörtgen yüzler için saç kesim modelleri: Eğer yüzünüzün biraz daha uzun görünmesini ve şakak kemiklerinizin ön plana çıkma sınıistemiyorsa nız, uzun modelleri ya da saçlarınıza yukarılarda verilecek volümleri tercih edebilirsiniz. Dikdörtgen şeklinde kesimler ile yüzünüze daha ince bir görünüm kazan dırabilirsiniz.

5. Ters üçgen yüzler için saç kesim modelleri: Böyle bir yüz şekline sahipseniz, daha modern kesimler uygulatabilirsiniz. Ters üçgen yüz, makyaj için de en elveri?li yüz biçimidir. Sizi son derece enerji dolu gösteren yüz şeklinize eğer biçimini değiştirmeden daha güçlü bir ifade katmak istiyorsanız, ense ve yanlardaki saçlar kısa kesilen, saç tepesine hacim verilen modelleri tercih etmelisiniz. Eğer biraz daha dengeli ve yumuşak bir yüz ifadesi kazanmak istiyorsanız, tam tersini uygulatmalı, enselerde daha çok volümü olan ve saçın tepesine doğru hacimi azalan modelleri tercih etmelisiniz.

6. Üçgen yüzler için saç kesim modelleri: Bu tip bir yüz şekli, kişiyi enerjisi azalmış ve yorgun gösterir. Eğer negatif bir yüz şekline sahipseniz, saçınıza verilecek pozitif enerjili bir görünümle denge sağlayabilirsiniz. Bunu da ensede saçı azaltan ve şakak kemiğindeki bölgeden saç tepesine doğru volümü artıran bir modeli tercih ederek sağlayabilirsiniz. Kare kesimler de uygulatabilirsiniz.

7. Baklava yüzler için saç kesim modelleri: En sık rastlanan yüz şeklidir. Eğer böyle bir yüze sahipseniz, saçınız için uzun, kısa, düz, dalgalı veya kahküllü modelleri tercih edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken, kuaförünüzle birlikte bu tercihler arasından bir seçim yapmak. Seçiminizi yaparken, yüzünüzün hangi nokta sının ön plana çıkma sınıistediğinizi de mutlaka dikkate almalısınız.

Şunlarda ilginizi çekebilir

Bu yazı Saç kategorisine gönderilmiş ve ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir