Saç Nasıl Yıkanır?

Saçlarınızın sağlıklı ve daha güzel bir görünüme kavuşmasını isterseniz saçlarınızı doğru bir şekilde yıkamalısınız. Saç bakımında en basit ve en önemlisi saçları doğru yıkamaktır. Peki saçımızı nasıl yıkamalıyız?

Doğru saç yıkama şekli

Saçlarınızı ilk şampuanladığınızda işlemin tam ortasında saçlarınıza biraz daha su dökün. Ve yıkamaya devam. edin. Saçlarınızı durulayıp ikinci şampuanlamaya başlayın. Saçalrı 2 kez şampuanlamak yeterlidir. AKsi taktirde saç uçlarınızı kurutabilirsiniz.

Kremleme işlemi; saçınızın suyunu sıkın ve kremi emebilecek hale getirin, gerekirse havluyla nemini banyodayken alabilirsiniz. Böylece etki 3 katına çıkar. Çoğunlukla banyoda sürülen krem saçtaki fazla su nedeni ile etkisini tam veremez ve tabiî ki uygulama yaparken saç boy ve uçlarına dikkatlice yedirin. Saç diplerine sakın krem sürmeyin, çünkü bu tarz bir uygulama saçınızda dökülmelere neden olacaktır.

Saçları yıkarken kesinlikle çok sıcak su kullanmayın. Saçlarınızı yıkarken saç diplerinizi tırnaklarınızla kaşımayın. Bu tarz etkenler saç derisindeki yağ keselerinin fazla çalışmasına ve saçınızın yağlanmasına neden olur.

Şunlarda ilginizi çekebilir

Bu yazı Saç bakımı kategorisine gönderilmiş ve , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir