Saç Diplerindeki Ağrılar Nasıl Geçer

Birçok erkek ve özellikle kadınların saç diplerinde oluşan ağrılar günümüzde önemli sorun. Bu ağrılar çeşitli sebeplere dayanır. Saç diplerinde oluşan her ağrı için çeşitli sallama varsayımlara gerek yoktur. Evet bakalım bakalım bir insanın saç dibi neden ağrı ve bu ağrılar nasıl geçer.:)

Saç Diplerindeki Ağrı Ve Tedavisi:

Kuru saçların neme ihtiyacı vardır, bu nedenle etkili bir saç kremi her şampuanın kesinlikle olmazsa olmaz?. Saçınızın kökleri dışında her yanına boydan boya uygulayın. Yaklaşık üç dakika bekleyin, ar dından kayganl??? gidinceye dek durulayın. Saç maskeleri ışıltıy? ar tırmak için muhteşem bir çözüm, ancak saçta be? dakikadan uzun süre bekletildiği takdirde işe yarar.Kimyasal maddeler ve saç kurutma makinesiyle aşırı derecede kurutma en aza indirilmeli. Öte yandan gölge ve renk, gere?ince ya pılırsa ışıltıy? ve saçın kalitesini ar tırabilir. Kullanılan ürünlerdeki peroksit düzeyinin de az olmasına dikkat edilmeli.Boyamadan sonra saç renginin korunm ası için, daima boyalı saçlar için geliştirilen ürünler kullanılmalı. Bu ürünler alkol içermez ve pH dengesini korur, böylece saçın fazla kuruma sının önüne geçilir.

Hacimsiz saçlar çoğu zaman fazla ürünün, özellikle de saç kremlerinin kullanm ası sonucu ortaya çıkar. Daha hafif bir ürüne geçin ya da birkaç gün boyunca hiç kullanmayın.Saçlara hacim ve hareket kazan dırmak amacıyla, saç diplerine (geri kalan yerlere değil) köpük sı kın. Saç kurutma makinesiyle şöyle bir kurutun.

Islak saça uygulanan serumlar saç tellerini yumuşatır. Serum ve köpükler saçtakikıv rımları vurgular. Saçın ıslakken düz taranması, jöle sürülmesi ve kendi kendine kurumaya bıra kılm ası da izlenebilecek başka bir yöntemdir.

Her zaman nazik şampuanlar ya da kremler kullanın. Saç tipinize ya da saçınızın durumuna uygun ürünler seçin. Saçınızı sert havlularla kurulamak dalgalarıkıvırcık hale getirebilir. Saç tipinizden emin değilseniz kuaförünüze ya da uzman teh?hisine başvurun.

Saç kesiminin önemi İnce telli ve düz saçlar cesaret isterSaçınızı omuzlarınızdan aşağıya uzatmayın; zekice kesilmiş katlar saçınızı daha kalın göstererek hareket kazan dırır. Yüz şeklinize uygun bir perçem de iyi fikirdir. Ka lın ve sert saçlar En kolay saç tiipi, ama sürekli bakım ve kontrol gerektirir. Fazla kısa kesmeyin, yoksa çim adama benzersiniz. Dalgalı saçlarınceden ka lına doğru uzanır, bu yüzden kesim ve uzunluk tamamen yüz şekline bağlıdır. Ne kadar uza tırsa nız, dalgaları o kadar azalır. Kıvırcık saçlarBu saçların yapısı büyük çeşitlilik gösterir, ancak önünüzdeki seçenekler sınırlıdır. Doğal haliyle bırakın, iyi bakın ve örme, topuz gibi stil tekniklerini öğrenin ya da düz hale getirin. Bu sonuncusu kimyasal işlem gerektirdiğinden, saçınızı sağlıklı tutmak için sürekli bakım uygulamanız gerekecek. Düzleştirme işlemini profesyonellere bırakmanız en iyisi.

Şunlarda ilginizi çekebilir

Bu yazı Saç bakımı kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir