Ozon Yağı Nasıl Kullanılır

Son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz ozon yağını kullananlar da hayli artmaktadır. Cilt bakımı tedavisinde kullanılan ozon yağının birçok faydası bulunmaktadır. Ozon yağının faydalarını daha önceki yazılarımızda sizlere bahsetmiş. Bu yazımızda ise ozon yağı nasıl kullanılmalı bundan bahsedeceğiz hanımlar.

Cilt bakımında devrim yaratan ozon yağı nerelerde kulllanılır? Ozon yağı kullanım şekli nasıldır? gibi sorulara ve Ozon yağı uygulaması hakkındaki tüm detaylara bu yazımızda ulaşabilirsiniz;)

Ozon Yağının Tarihçesi

Öncelikle ozon yağının tarihçesine deyinemk istiyoruz. Doğal olarak beliren ozon gazı dezenfektan ve arındırıcı olarak ilk 1881 de kullanıldı. 1926 da, Berlin’deki Kaiser Institute’ ten Dr. Otto Warburg kanserin nedeninin hücresel boyuttaki oksijen eksikliği olduğunu duyurdu. 1931’de Nobel Tıp Ödülünü, ardındanda aynı ödülü tekrar 1944’te kazandı. Tıp dalında 2 Nobel Ödülü kazanmış tek kişidir. 1950’lerin başlarında, ABD’de ozonlanmış yağ sıvı yağın bir formu olarak pazarlanmaya başladı. Yara temizliğinde dezenfektan olarak büyük takdir topladı. Fakat o zamanlar ticari kullanıma uygun olmadığı için pek dikkat çekmedi. O günlerde ozonjeneratörleri yeteri kadar güçlü değildi ve zeytinyağı yeterli seviyede ozonlanamıyordu.

Ozonlanmış Yağ Nasıl Uygulanır ve Nerelerde Kullanılır?

Ozonlanmış yağ; yüz, boyun, abdomen ve uyluklardaki belirli aktif noktalara uygulanarak hücrenin vital proseslerini stimüle eden ve böylece dokuları gençleştiren hücre katalizör görevi görür. Uygulandığında bölgedeki kan akışı artar ve yaşlı hücrelerin ölmesi hızlanır. Yaşlılığa ve yüz hareketlerine bağlı olarak ortaya çıkan kırışıkların düzelmesine yardım eder, göz etrafındaki şişlik ve halkaları yok eder. Cildin elastikiyetini düzeltmek için ozonlanmış yağ birebirdir. Ozonlanmış yağ başarılı bir şekilde selülit tedavisinde de uygulanır. Ozonlanmış yağ masaj yoluyla uygulanabilir ve olumlu etkileri kısa sürede gözlenebilir.

Şunlarda ilginizi çekebilir

Bu yazı cilt bakımı kategorisine gönderilmiş ve , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir