Orlistat Zayıflama Hapı

Son zamanlarda kilo vermek isteyenlerin bir çoğu zayıflama tabletlerine yöneldi. Çoğu kandırmaca olan bu ürünler insan sağlığını da tehlikeye attığı için artık insanlar zayıflama tabletide kullanmaya korkar oldu. sayesinde bu korkunuzu yenebilir ve güvenli bir şekilde kilo verebilirsiniz;)

Orlistat Nedir?

1999 senesinin Nisan ayında hiçbir zararı görlmeyen ve kullanımı uygun olan Xenical®(orlistat) zayıflamak isteyenler için güven sağlamaktadır. Sindirim sistemindeki yağlara etki ederek yağların emilimini önlemektedir. Bunu sindirim sisteminde yağların parçalanmasını sağlayan “lipaz” adlı enzimin çalışmasını engelleyerek sağlıyor. Bu sayede yediğimiz tüm gıdalardaki büyük molekül yapısına sahip yağlar (trigliseridler) emilime uygun yağ asitlerine dönüşmüyor. Emilim engellenmiş ve yağların atılımı yaklaşık %30 artmış oluyor.

Orlistat Faydaları

Orlistatın kilo kaybı, mevcut kilonun devamlılığı, yeniden kilo alma ve obeziteye bağlı hastalıkların sayısı üzerine etkisine yönelik olarak 7 adet çalışma var. Bu çalışmalarda orlistat tedavisi alan 2800 hasta plasebo tedavisi alan 1400 hasta ile karşılaştırılmış. Tüm hastalar çalışma süresince % 20 düşük kalorili ve % 30 yağdan oluşan diyet almışlar. Ayrıca tüm hastalar diyetleri yönünden bilgilendirilmişler. Araştırma sonunda tedaviyi 1 yıla tamamlayan hastalardan orlistat kullanan gruptakilerin % 57’si, plasebo grubundakilerinin % 30’u başlangıç kilolarına göre en az % 5 kilo kaybetmişler.

Orlistat’ı Kimler Kullanamaz

Orlistat’a alerjiniz varsa, safra kesesi problemleriniz varsa veya kronik sindirim problemleriniz varsa (besin emilimi bozuklukları) Orlistat’ı kesinlikle kullanmayınız.

Normalin altında çalışan tiroid, geçirmiş olduğunuz böbrek taşı veya pankreas iltihabı, tip 1 veya tip 2 diyabet (şeker) rahatsızlığınız, herhangi bir beslenme bozukluğunuz varsa veya başka bir zayıflama ilacı kullanıyorsanız (reçeteli veya reçetesiz satılan) Orlistat’ı kullanmadan önce doktorunuza söylemelisiniz

Şunlarda ilginizi çekebilir

Bu yazı zayıflama kategorisine gönderilmiş ve , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir