Kepek Sorununa Doğal Çözüm

Kadın erkek herkesin ortak sorunudur kepek…Kalabalık bir ortamda canınızı sıkan,hatta utandıran bu sorundan eminimki kurtulmak istiyorsunuz.Beyaz döküntüler şeklinde kıyafetlerin üzerinde ve saçların aralarında kendini gösteren bu sorun genelde kaşıntıda yapar.Aslında kepekten kurtulmak sandığınız kadar zor değil.

Bugün günlük hayatta kullandığınız kozmetik ürünlerine bir bakın. Deodorantlar, şampuanlar, kremler, jeller… Görünüşe göre hayatımız bu ürünler çevresinde dönüyor. Bu gibi kimyasal ürünlerin vücut üzerindeki zararlarını anlayan bilgili kişiler çoktan doğal kozmetik ürünlerine yöneldi.

Örneğin kepek gibi çok sık rastlanılan bir problem kimyasallara gerek kalmadan sadece doğal ürünler yardımı ile kolayca engellenebilir. Evde hazırlanan doğal çareler sadece kepek sorununu yok etmekle kalmaz aynı zamanda saç derisinin daha sağlıklı olmasına katkıda bulunur.

Eğer doğal çareler ile ilgili birkaç kitap alıp okursanız mutfağınızdaki malzemelerin doğal sağlık ürünleri oluşturmada ne kadar faydalı olacağını göreceksiniz. Doğal ilaçları yapmada ihtiyacınız olan malzemeler genellikle baharatlar, yağlar ve bahçenizden toplayacağınız bitkilerdir.

Kepek probleminizden kurtulmanız için gerekli en önemli malzemeler elma sirkesi ve beyaz sirkedir. Bu iki sirkenin karşımını düzenli olarak saç derinize uyguladığınızda kısa bir süre içerisinde kepek probleminizden kurtulmuş olursunuz.

Şunlarda ilginizi çekebilir

Bu yazı Saç bakımı kategorisine gönderilmiş ve , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir