Kaş şekilleri

Kaşlarınızın biçimi gözlerinizin ve bakışla rınızın anlamını bütünler. Çok seksi, çok ciddi, çok masum veya çok çocuksu olabilirsiniz kaşlarınız sayesinde. Yüzünüze ve bakışla rınıza en çok yakışan kaş şeklini bulmak için aynanın karşısına geçin.

Kaş Alma Tekni?i

Elinize beyaz bir kalem a lın. Yukarıdaki şekilde görüldüğü gibi burun deliklerinizden birinin yan tarafından kalemi yüzünüze dik gelecek şekilde tutun.Kalemin ucunun geldiği yer kaşınızın ideal başlangıç nokt ası olarak kabul edin. Daha sonra kalemi oynatmadan kaşınızın üzerinden çapraz şekilde ?a kaş?nıza kadar götürün. Bu rası ise kaşınızın ideal bitme noktasıdır. Kaş kavisinizi ise bu sınırlar arasında kendiniz belirleyebilirsiniz. Eğer kaşlarınız kısa ise ve ideal kaş bitim noktasına kadar uzamıyorsa, uygun bir kaş kalemi ile kuyruşunu uzatabilirsiniz.

Kaş şekilleri

Gözlerinizi daha büyük göstermek ve göz çukurunuzu gölgeleyebilmek için aşağıdaki gibi kaşla rınızın kıvrımını daha bariz bir şekilde belirginleştirmeli ve burnunuzun iki yanından kaşlarınızı alarak kaş aralarını açmalısınız.

Kavisli Kaş :Kavisli ve yay biçiminde kaş kadını seksi, çekici ve alımlı gösterir.

Yüzünüze ve bakışla rınıza ciddi ve sert bir anlam kazan dırmak istiyorsanız aşağıdaki üçgen kaş biçimini deneyin.

Üçgen Ka?

Ark biçimindeki kaş yüzünüze ve bakışla rınıza sürprizli ama aynı zamanda cilveli bir anlam katar.

Ark Ka?

Kaşlarınızın ucunu aşağıya doğru uza tırsanız yüzünüz ve bakışlarınız saf bir görünüm alır.

Masum Ka?

Kaşlarınızı yüzünüze uygun şekilde aldıktan sonra bir kaş frrçası ile yukarıya doğru fırçalayın. Daha sonra çok koyu olmayan bir kaş kalemi ile hatlarını belirginleştirin. Düzgün a lınmış ve ?ekle sokulmu? kaşlar yüzünüzü ay dınla tır ve sizi daha güzel gösterir.Son zamanlarda Bihter kaş ? ( Beren Saat ) kaş? olarak da bilinir.

Evde Kaş Alınabilir mi ?

Eğer kaşlarınızı evde kendiniz alıyorsanız çok dikkatli olmalısınız.Kaşlarınızı bozabilir ya da küstürebilir siniz.Bunun için ya yukarıda tekniği uygulamaya çalışmanız lazım ya da uzmana danışmanız lazım.

Aklınıza Ta kılanlar…

1-Kaşlarınız bozulduysa neler yapmalı ?

Eğer kendiniz ya da başka biri kaş şeklinizi bozduysa en az 2 ay beklemeniz lazım tam anlamıyla düzelmesi için.Ama bu süreçte kaşlarınızı boyayabilir ve altan çıkanları al dırabilirsiniz.

2-Ne Tür Cımbızlar Kullanılmalı ?

Genelde köşeli cımbız tercih ediliyor ama çok ince ve batıklı kaşlarınız varsa çok ince i?ne tipi cımbız kullanılmalı.

3-Kaşlar Nasıl Ka lınla? tırılır ?

Bu da bir süreçtir. Bunun içinde beklemek lazım.Bir ara ince kaş modası vardı yalnız ?u an bilindiği gibi kalın kaş moda ve kalın kaşlar her zaman daha genç gösterir.

4-Kaşlar Nasıl İncelir?

Alttan bir alt sıra alınırsa eğer incelmiş olur.

Ama en önemli nokta birbiriyle e?it ve sağlıklı kaşlar unutmayın.

Şunlarda ilginizi çekebilir

Bu yazı güzellik kategorisine gönderilmiş ve ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir