İzometrik Egzersiz

İzometrik egzersiz kısaca ağırlık çalışmasıdır. Kendinizi fazla yormadan ve kıpırdamadan bu egzersiz sayesinde kalorilerinizden kurtuluyorsunuz. Bu egzersizin asıl sahibi Fitness Uzmanı Ashley Ntansah, sadece pozisyonu koruyarak vücudunuzu kaldırıp indirmek yerine bu egzersizin daha vücudunuzu daha iyi biçimlendirdiğini söylüyor. Vücudunuz biçimlenirken aynı zamanda da küçük kaslarınızda güçlenmektedir. Haftada 3 kez uygulamanız yeterli olan bu egzersiz hareketlerine geçelim;)

Her bir harekette pozisyonunu bir dakika boyunca korumalısın. Ardından yarım dakika dinlenip hareketi üç ya da beş kez tekrarla.

1PLANK WITH GLUTE SOUEEZE
Yere yüzüstü uzanıp dirseklerini yere koy, bacaklarını da arkaya doğru uzat. Vücudun başından topuklara kadar düz bir çizgi oluşturmalı. Karın ve kalça kaslarını iyice sıkıp pozisyonu koru.

DİKKAT
Gövde kaslarını iyice sık. Sanki birazdan biri karnına bir yumruk indirecekmiş gibi hayal et.

2 ISOMETRIC LATERAL RAISE
Her iki eline iki kilogramlık bir dambıl alıp bacaklarını omuz genişliğinde aç. Avuçların iç tarafa doğru bakmalı. Dambılları yavaşça kaldırınca, kollar omuzlarla paralel olmalı. Pozisyonu koru.

3 T-STABILIZATION
Şınav pozisyonundayken ağırlığını sağ eline verip göğsünü sol tarafa döndür, sol kolunu da yukarı kaldır. Bacaklar birbirine bitişik olmalı. Pozisyonu koruyup tekrar başlangıca dön ve hareketi diğer taraftan tekrarla.

DİKKAT
T harfi: Vücudun düz bir çizgi oluştururken kollar omuzlarla paralel olmalı.

4 ISEOMETRİC WALL SQUAT
Büyük bir denge topunu sırtın ve duvar arasında sıkıştır. Sandalyeye oturur gibi squat yapmaya başla. Dizlerin 90 derece bükülü olduğunda dur, topuklarını yere basıp pozisyonu koru.

Şunlarda ilginizi çekebilir

Bu yazı zayıflama kategorisine gönderilmiş ve , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir