İbrahim Saraçoğlu Karanfilin Faydaları

Karanfilin faydaları hakkında Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu bizleri bilgilendiriyor. Karanfilin birçok yararı olduğunu söyleyen İbrahim Saraçoğlu’un açıklamaları sizlerle;

Karanfilin yararları hakkında Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu sürekli halsizlik ve yorgunluk şikateyeti olanlar için kür tarifi verdi. Hergün içtiğiniz siyah çayın içerisine karanfil atarak içtiğinizde kendinizi zinde hissedersiniz, yorgunluk ve halsizlik son bulur diyen Saraçoğlu, karanfilli çay çok faydalıdır diyor.

Karanfilden daha iyi sonuç elde edebilmek için onu doğru kullanmakta önemlidir. Peki karanfil nasıl kullanılmalı, karanfili nasıl tüketmeliyiz, karanfil kürü nasıl yapılır açıklayalım.

Biz Türk milleti olarak çayı çok severiz ve çaydan vazgeçemeyiz. Çay içme alışkanlığımız genellikle hep vardır. Karanfil küründe yapmamız gereken ise; zaten her zaman içtiğimiz siyah çayın içerisine karanfil katarak yapılıyor. 10-12 sap kuru karanfil çok demli olmayan açık siyah çayın içerisine atılıyor. Fakat poşet çay yerine normal demlenmiş çay olmalıdır. Çayımızın içerisine attığımız kuru karanfillerle birlikte çayımızı 2-3 dakika demlendirip içiyoruz. Çayınızı fincanınıza aldıktan sonra içerisine 2-3 adet karanfil atıp 3 dakika kadar bekletip sonra alın ve afiyetle için. Bu tarifte demlikte demleyip içmek kadar etkili olacaktır.

İbrahim saraçoğlu ”10 dakika içerisinde karanfil kürünün etkisini hissedersiniz” diyor. Tüm vücudunuzda bir zindelik oluşur. Kendinizi enerji dolu hissedersiniz. Yorgunluk, halsizlik, bitkinlik gibi şikayetleriniz son bulur.

Şunlarda ilginizi çekebilir

Bu yazı Sağlık kategorisine gönderilmiş ve , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir