Göbek Eriten Spor Hareketleri

Ah şu göbekler! Ne kadar çok sorun açıyor başımıza öyle değil mi? Ama üzülmeyin sizi bu sorundan kurtaracak önerilerimiz var. Spor yapın…

Sağlıklı yaşamak ve fit bir vücuda sahip olmak için en etkili yol, spor yapmaktır. Hem vücudunuz sıklaşır hemde sıhhatli olur. Ne kadar diyet yapsanızda, ne kadar aç kalsanızda hiçbiri sporun yerini tutmaz. Göbeğinizi eritmenin en güzel yolu, spordur bayanlar.

Göbek eritmek için spor hareketlerini deneyin. Peki hangi spor göbek eritir? İşte cevabı;)

Göbek Eriten Spor Hareketleri

Hulahop çevirin!
Hulahup çevirmek göbek eritmenin en etkili yollarından biridir. Başlarda biraz zor gelebilir ama imkansız değildir. Kolay öğreneceksiniz. Sadece biraz azim hanımlar. Daha sonrasında hem eğlenip hemde göbek yağlarınızdan kurtulacaksınız.

Pilates Yapın!
Karın ve sırt bölgelerini eşit oranda güçlendirip, vücudun üst kısmında sağlam bir iskelet oluşturmayı amaçlayan pilates, germe ve güçlendirme hareketleri ile yapılır. Pilatese başladığınızda birkaç haftada vücudunuzda belirgin bir daralma göreceksiniz. Gövdenizde yağ kütlesi azalırken, kaslarda ince uzun bir gelişme olur. Böylece göbeksiz bir vücuda kavuşursunuz. Pilates hakkında daha detaylı bilgi almak için Pilatesin mucizeleri adlı yazımıza tıklayın.

Sık Sık Yüzün!
Kilonuzu kontrol etmenizin en önemli yoludur, yüzme. Yüzme, kilo Günde 1 saat yüzerek ortalama 500 kalori harcayabilirsiniz. Üstelik vüdunuzda harika bir şekil kazanır. Göbeksiz ve harika bir vücut sizi çok sevindirecektir.

Mekik Çekin!
Acı ama etkili… Sabah ve akşamları karın kaslarınız acıyana kadar mekik çekin. Bu sayede karın bölgelerindeki kaslarınızın güçlenmesini ve bu bölgedeki yağların erimesini sağlarsınız. Bunun için sırt üstü yere uzanın ve ayaklarınızı kendinize doğru çekin. Diz bölümünde 90 derecelik bir açı olmalı.

Kollarınızı gövdenizin üzerinde çapraz yapın. Sağ elle sol, sol elle de sağ omzunuzu tutarak ya da ellerinizi başınızın yanlarına sadece parmak uçları değecek şekilde koyarak mekik çekebilirsiniz.

Yürüyün Ama…
Yürüyüş yapın hanımlar. Ama yürüyüş yaprken kaslarınızıda sıkmayı unutmayın. Yürürken karın kaslarınızı kasılı tutarsanız aktif olarak karın kaslarınızı çalıştırmış olursunuz. Haftada en az üç gün yarım saat yürümek göbek yağlarınızı eritmede faydalı olur. Tabii bu yürüme sahilde salınma şeklinde değil, hızlı ve ritmik adımlarla olmalıdır.

Şunlarda ilginizi çekebilir

Bu yazı bölgesel zayıflama kategorisine gönderilmiş ve , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir