Dudakların güzel görünmesi için ruj sürme önerileri sizlerle

Makyajın vazgeçilmez bir unsuru olan ruj, her kadının mutlaka çantasında bulundurduğu makyaj malzemelerinden biridir. Makyajla çok fazla arası olmayanların bile mutlaka 1 adet rujları bulunur. Kısacası ruju olmayan kadın yoktur…

Ruj, makyaj malzemelerin bir unsuru olabilir ama kadınlarında güzel ve çekici olmasını sağlayan en önemli malzemelerdendir. Peki siz rujunuzla muhteşem bir görüntü yakalayabiliyor musunuz? Sizler için bu yazımızda ruj nasıl sürülür, bundan bahsedeceğiz. Ruj sürme tüyolarımız ile sizde mükemmel bir çekicilik yakalayabilirsiniz.

Ruj Sürme Teknikleri

Öncelikle dudakların bakımlı olması gerekir. Kurumuş ve çatlamış bir dudakta ruj kendini göstermez. Kış aylarından hepimizin başına gelen dudak çatlamaları için mutlaka yanımızda çatlak kremi bulundurmalıyız. Böylece dudaklarımızın çatlamasını önlemiş ve rujumuzu sürüğümüzde daha çekici bir görünüm kazanmış oluruz.

Kış aylarında ruj seçiminizi dudak koruyuculu olanlardan yana yapın. Pudra ağırlıklırujlar belki çok güzel bir görünüm veriyor olabilir ama bu dudaklarınızın kurumasına neden olabilir.

Ruj sürmeye başlamadan önce dudak kalemi kullanmayı ihmal etmeyin. Düzgün ve doğru sürülen bir dudak kalemi ile daha naturel dudaklara sahip olmuş olursunuz. İnce dudaklarınız varsa azcık bişey dudak kaleminizi taşırın. Yalnız fazla abartmadan. dudak kaleminizin ucu küt olursa daha yumuşak bir etki sağlar.

Sezonun yeni tredi doğal makyaj olduğu için, keskin ve koyu rnkli dudak kalemleri kullanmayın. Doğallınızı korumaya özen gösterin.

Doğal Makyajın Püf Noktaları için Tıklayın!

http://www.estetiktr.net/kim-istemez-dogal-gorunmeyi.html

Dudak kaleminizi ister rujunuzdan önce ister rujunuzdan sonra sürün. Rujunuzda sonra sürdüğünüz zaman rengin daha iyi kaynaşmasını ve çizginin yumuşamasını sağlamış olursunuz.

Rujunuzu sürerken fırça kullanın.
Rujunuzu sürdükten sonra fazlasını peçete yardımı ile alın ve sonra dudaklarınızı biririne yapıştırıp geri açın. Bu işlem daha pürüzsüz bir görünüm sağlar.

Rujunuzun uzun bir süre silinmeden kalmasını istiyorsanız kolay çıkmayan long-lasting rujlardan kullanabilirsiniz. Eğer dudaklarınızda kuruma sorunu olmuyorsa rujdan önce az miktarda pudrada sürebilirsiniz.

Rujunuzun renk seçimi için ten renginizi baz alın. Ten renginizle uyum sağlayacak rujları tercih edin. Gireceğiniz ortama ve göz makyajınıza göre rujunuzun rengni doğru tercih etmenizde fayda var.

Ten Rengine Göre Makyaj için Tıklayın!

Örneğin kahve tonlarında göz makyajı yapmış iseniz yine kahve tonlarında bir ruj seçmelisiniz. Ama gündüz makyajı için çok iddialı olmayan renkler tercihiniz olsun.

Şunlarda ilginizi çekebilir

Bu yazı güzellik kategorisine gönderilmiş ve , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir